تاثیرات فیدر میکسر

فیدرمیکسر برقی دامداری

مزایای استفاده از  فیدرمیکسر  برقی

lazy - فیدرمیکسر برقی دامداری
lazy - فیدرمیکسر برقی دامداری
lazy - فیدرمیکسر برقی دامداری

فیدرمیکسر برقی

فیدرمیکسر 5 متحرک - فیدرمیکسر برقی دامداری

میکسر خوراک  یک بخش مهمی از یک مزرعه لبنی است. میکسرهای خوراک برای مخلوط کردن مواد معدنی و علوفه برای تغذیه گاو استفاده می شود. متفاوت از حیوانات داخل طبیعت که علف می خورند، گاوها برای تقویت تولید لبنیات به علوفه خشک و یا (یونجه) غنی شده با مواد دیگر نیاز دارند. به طور معمول، وعده های غذایی برای گاو یا کل جیره مخلوط (TMR) در دستگاهی بنام فیدر میکسر که  با قدرت موتور دیزل مخلوط می شود. و نوع دیگر فیدرمیکسر به تراکتور متصل میشوند که غذا را به حیوانات در بخش های گوناگون دامداری می‌رسانند. 

استفاده از فیدر میکسر های دیزلی  دارای عوارض جانبی ناخواسته ای هستند. تجهیزات سوخت دیزل انرژی را از سوختن فسیل، یعنی انرژی های تجدید ناپذیر دریافت میکنند. که در طول عملیات، گازهای گلخانه ای (GHG) که عمدتاً دی اکسید کربن است منتشر می کند. گازهای گلخانه ای ممکن است بر تغییر سریع دما و الگوهای آب و هوا در جایی تأثیر بگذارد که به عنوان تغییر آب و هوا شناخته می شود. 

گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوا قبل از استفاده از نوع جدیدی از انرژی به ملاحظات اولیه تبدیل می شوند. مزارع با استفاده از انرژی های تجدید ناپذیر و کودهای شیمیایی آلاینده تولید می کنند. از آنجایی که این فناوری پیشرفته تر توسعه یافته است، تغییر در میکسر تغذیه الکتریکی راهی برای کاهش برخی از اثرات بد است. در مجموع، می تواند هم برای کشاورزان و هم برای محیط زیست مفید باشد.

مزیت فیدر میکسر برقی

· استفاده کمتر از وسایل نقلیه و تجهیزات با سوخت دیزل باعث انتشار کمتری الودگی هوا  می شود وباعث کیفیت هوا میشود 

· به کشاورزان کمک می کند تا یک ترکیب سازگار و کارآمد بدون الودگی صوتی و دی اکسید کربن برای دام خوراک تهیه  کنند. مخلوط کردن غذای مناسب برای گاو ممکن است تلاش زیادی را بطلبد. بنابراین، یک میکسر برقی برای تولید جیره دام و کاهش هزینه کمک می کند. 

· اثربخشی زمان. از آنجایی که برق به راحتی در دسترس است ، دامداران می توانند زمان صرف شده برای تهیه سوخت دیزل را کاهش دهند. 

· راندمان سوخت. هرچه تجهیزات  دامداری برق باشد  هزینه قابل توجهی صرفه جویی می شود. 

فیدر میکسر برقی ( انرزی پاک)

این یک واقعیت است که انتقال انرژی به برق چالش هایی را برای دامداران عزیز ایجاد می کند. استفاده از منبع جدید انرژی(تجدید پذیر) و نحوه عملکرد آن بر هزینه کلی تاثیر دارد.  و باعت بالا رفتن هزینه اولیه دامدار میشود. از این رو برخی از گاوداری ها نیز برای تامین برق و کاهش هزینه ها، به سمت  نصب پنل های خورشیدی میروند . در ابتدا به پول زیادی نیاز دارد، اما از آنجایی که  بیشتر تجهیزات اگر برقی شود همه تجهیزات به خوبی کارکند ، در طول دوره هزینه ها جبران میشود و باعث کاهش هزینه چشم گیری میشود

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *