فیدرمیکسر(خوراک ریز) خوب چه ویژگی هایی دارد؟

فیدر میکسر یک دستگاه  بسیار پرکاربرد در صنعت دامداری  است.
دامداران عزیز برای مخلوط کردن و همگن کردن جیره یا خوراک دام  خود از آن استفاده می کنند! این دستگاه به انواع مختلف ثابت و پرتابل(متحرک) تقسیم بندی می شود. اگر صاحب دامداری هستید و یا می خواهید، یک دامداری راه اندازی کنید، با ما همراه شویدتا اطلاعات خوبی در این زمینه به شما ارائه دهیم؛

فیدر میکسر ثابت :

یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع این دستگاه(فیدر میکسر)، نوع ثابت آن است.
با توجه به شرایط بسیاری گوناگونی از دامداری ها استفاده از این دستگاه، بسیار به صرفه تر از نوع دیگر متحرک آن است است! این دستگاه در واقع بستگی به شرایطی از جمله ابعاد دستگاه، تجهیزات و ادوات دامداری و … توسط مهندسین و  کارشناسان عزیز در این زمینه انتخاب می شوند. این دستگاه، می توانند امکانات مختلفی داشته باشند از جمله: مگنت بارکن هیدرولیک سیستم توزین هوشمند وغیره

بارکن هیدرولیک (مجزا از تراکتور):

دستگاه فیدر میکسر ثابت استاندارد، دارای بارکن هیدرولیک مجزا از تراکتور است که این قابلیت را به آن می دهد تا فرآیند بارگیری جیره یا خوراک دام را آسانتر از همیشه انجام دهد. و باعث کاهش نیروی انسانی شود.

سیستم توزین هوشمند :

 تقسیم بندی صحیح خوراک دام بر اساس معیارهای مختلفی که هر دامداری دارد، بسیار مهم و حاضر اهمیت است. دستگاه های استاندارد متحرک و ثابتی که در این حوزه تولید می شوند، دارای قابلیت سیستم توزین هوشمند هستند. این سیستم در واقع به شما کمک می کند برنامه ریزی دقیق و کارامد٬ برای انواع جیره و خوراک دام انجام دهید.
همچنین فیدرمیکسری که دارای سیستم توزین هوشمند باشد به سنسورهای مختلف و متنوعی مجهز است که می تواند، میزان وزن جیره را نیز اندازه گیری دقیق کند و در صورتی که بیش از حد مجاز باشد، آن را بوسیله آلارم های (alarm) مخصوص به اپراتور گزارش کند.

سوال هایی که باید قبل از خرید فیدر میکسر از خود بپرسید؟

خرید هوشمندانه فیدر میکسر باعث افزایش کیفیت جیره (خوراک دام)  شما و در نتیجه افزایش تولید شیر چشم گیر می شود.

به چه نوع فیدر میکسری نیاز دارید ؟ثابت یا متحرک؟

میکسرها (خوراک ریز) در حقیقت به دو نوع کلی ثابت و متحرک( و یا خود کششی) تقسیم بندی می شوند. اگر می خواهید نوع ثابت این مخلوط کن  را تهیه کنیذ، باید بدانید که آن ها را باید در یک انبار سقف دار نگهداری کنید و نمی توانید از آن بصورت متحرک یا پرتابل استفاده کنید.
معمولا خوراک های دامی که قصد مخلوط کردن آن ها را با هم دارید، بوسیله لوله های (ماردون) مخصوص از انبار به درون دستگاه ریخته می شود تا آن ها را با هم مخلوط کند و نتیجه ی  نهایی آن را بیرون دهد.نوع دیگری از میکسرها که معمولا قیمت بالاتری نیز دارند، میکسرها و مخلوط کن های قابل حمل یا پرتابل هستند که در نوع خود به شدت کاربردی هستند.
میکسرهای متحرک را نمی توانید با چرخ جابجا کنید، بلکه برای جابجا کردن آن ها نیاز به یک تراکتور، کامیون یا وسیله ای سنگین دیگری دارید که  توان قدرت موتور بالا  باشد تا بتواند دستگاه را جابجا و کند! از مزیت های اصلی این نوع مخلوط کن قابل‌حمل این است که دام در هر جایگاهی که باشد می تواند تغذیه کند.